Anasayfa

2017| 2018

2019

19 Haziran Çarşamba

Günler Geçerken

Bayram da geldi geçti. Bu arada yerel seçimler oldu. Muktedirler İstanbul'u teslim etmemekte kararlı ama er ya da geç herşey yoluna girecek. Ortam yine gergin , ortada hiçbir şey yokken bir anda tartışma çıkabiliyor. İnsan ne kadar sabırlı olsa da zor yahu bu işler :).

03 Şubat 2019 Pazar

Börekçi ve Salaklık Üzerine

Bu sabah kahvaltıyı börekle yapalım diye karar verip börekçiye gittim. Kelimeleri toparlayamadığımdan anlaşılır anlaşılmaz şekilde yarım kilo kıymalı peynirli börek söyledim. Ancak yok Osman Abiye yok Mesut Abiye derken dükkanda müşteri kalmayına kadar bekledim. Şimdi protesto edip gitsem ruhları duymayacak . Ben de bekledim ve kızgın şekilde kasadaki Cengiz'e söylendim. Onların hepsinin sırası var , sırasıyla veriyoruz dese de yalan söylediği besbelli.Adamlar afedersiniz yanlışlık olmuş gibi birşey diyecekleri yerde hem tartıştılar hem de arkamdan salak dediler. Ne yapalım bugün de böyle oldu.


Salak :(sıfat) Giyinişinden, konuşma ve davranışlarından seviyesiz, dengesiz ve saf olduğu anlaşılan (kimse)

19 Ocak 2019 Cumartesi

Emeklilikte Her Gün Cumartesi

Biraz yaşa takıldıktan sonra emeklilik işlemleri geldi çattı. Yönetici konumunda iken etik ilkelere uygun olarak 4,5 yıl görev yaptıktan sonra yerime gelenlerin yapmadığı ahlaksızlık kalmadı , emekli olana kadar 3,5 yıl bunları görmek insana gerçekten acı veriyor.Başım dik ayrılıyorun bu kaos ortamından , ne mutlu bana