Anasayfa

2017

2018

18 Aralık 2018 Salı

Zaman ve Zaaf


Zaman bizi tüketip üzerimizden geçerken 2019 yılına doğru yol alyoruz. Sarı yelekler turuncu portakallar yılın son gündem olayları olarak görünüyor. İnsanlar sapır sapır ölürken , sorumlu kelleler umarsızca makamlarında çürük meyva gibi oturuyorlar. Toplum öyle umarsız ki , her şey başkalarının başına gelir sanıyorlar. Sıranın kendilerinde olduğunu düşünemiyorlar. Lakin son tren kazasında torpille ön koltuklarda oturan iktidar yandaşları da heba oldu. Her zaman arka vagon devrilmez. Bazen ön vagon da devrilir. Şimdi korkudan trenleri yavaşlattı çapsız kafalı insanlar.

26 Kasım 2018 Pazartesi

Kaypaklık Üzerine


Kaypak insanla beraber iş yapmak zordur. Adı üstünde kaypak , kendi egosu için bir anda işi sahiplenmiş görünür ve en can alıcı zamanda ipin ucunu bırakır. İşte o zaman kalakalırsın öylece ve bir anda kendini hiç beklemediğin bir durumda bulursun. Hatta hayatına dahi mal olabilir.
Yüzyıllardır böyle olmuştur. Hele bunların halkı korumak için görevli kolluk kuvveti olduğunu düşünün ,normal zamanda bütün sefayı sürerler . Zor zamanda arkalarına bakmadan kaçarlar. Bu nedenle bunlara güvenmek yerine halkın kendi öz savunma gücünü hazır tutması gereklidir. Hiç bir güç birlik içindeki halka galip gelemez.

13 Kasım 2018 Salı

Yalakalık ve Menfaatin Cazibesi


Yaklaşan yerel seçimler dolayısıyla bukalemun karakterli yavşaklar yine ortaya çıktı. Bir anda karılarının profil resimleri değişti, kafalar türbanlandı kocalarının saadeti için , bu kadınların bu kadar mı haysiyeti yoktur. İnsan aynaya nasıl bakabilir kendinden iğrenmeden , mümkün değil iğrenmemesi.
Kesinlikle söz konusu kadınların karaktersizliği sözkonusu . karakterli bir insan bu duruma ha siktir çeker.

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Liyakat ve Sadakatin Mücadelesi


Liyakat bir işi yapanın layık olduğu pozisyona gelmesi için emek ve çabayla çalışma hayatı boyunca bir yere gelmesini sağlayan kavramdır. Bir kişinin doğru yerde doğru zamanda olmasını sağlar. Bu sistemde yükselmek için en üst kademede olanların da bu şekilde oraya gelmiş olgun kişiler olması gerekir.
Ne yazık ki sadakat denilen illet her yeri sarmış durumda , kısırdöngü sürüyor. Dindar görünümlü şeytani şahıslar liyakati ayaklar altına almış , yalakalık ve eyyamcılık zirve yapmış durumdadır. Bunu çözeceğini söyleyenlerin de yalakaları sulandıkları makamlara konmak için hazır bekliyorlar.
Çözüm derseniz biraz zor , doğal seleksiyonu beklemekten başka bir yol yok görünse de , bizim gibiler ancak birikim ve bilgimizin üstünlüğüyle onlarla başedebiliriz.

24 Mayıs 2018

Titanik Sulara Gömülürken Konsere Devam Eden Orkestra

Güzel ülkemiz aynen bu durumda , memleketin bütün tersaneleri elden gitti bile , ancak gemi batmak üzere. Apar topar gidilen bir seçim ve şakülü kaymış vatan üzerinde dans eden cambazlar.

TİTANİK BATARKEN ÇALAN KEMANA 1.6 MİLYON DOLAR! - MedyaRadar.com

23 Şubat 2018

Var mısın , Yok musun?

İnsan denen cennet kaçkını yeryüzünde bir sağa bir sola saldırıp duruyor. İşleri güçleri ya birbirini ya da diğer canlıları yok etmek. Riyakarca bir araya gelip, gülüp eğleniyorlar. Çoğunluğu evlenme akdiyle evlenip çoluk çocuğa karışıyor. Çeşitli topluluklara katılıp bir arada ritüelleri uygulayıp tatmin oluyorlar. Gidip bir kanaat önderinin tavsiyelerine uyup ona itaat edip öyle yaşıyorlar. Maalesef insanda ikna etme kabiliyeti olmayınca en doğruyu , uygunu gerçeği söylesen de kimse ikna olmuyor. Şöyle davudi konuşsan EYYY desen sesini alçaltıp yükselterek konuşsan inanan çıkar mutlaka. Ne yaparsın ki o yalancılık herkese has değil zaten en iyi kandıran siyasetçi oluyor ve kendinden medet uman kitleyi evirip çevirip sömürüyor. Ailede bile o hiyerarşi vardır. Bazısı o iş için doğmuştur. Her akılı o verir , nişan yüzüğünü o keser lafı o konuşur. Konuşmaların konusu genelde havadan sudan olur. Çiftçi ile konuşurken "buğdayın kilosu ne kadar" , "dekara kaç kilo verdi" , esnafsa vergi bağkur gibi her nabza göre konuşan bilmişler vardır. Evde muhabbet işi de sıkıntı , karşındaki eğer herşeyi tersten anlamaya hazırsa ne desen boş . Devamlı bir işkence , kötüleme azarlama ve ezme durumu olabilir. Yaşam böyle işte, içinde herşey var. Yaratanın kurduğu makine duruncaya kadar yaşamaya devam.

Varsan bunlar olacak, yoksan tümü yok.

08 Şubat 2018

Gecenin rüyası

Gömleğime bir düğme dikmem gerekiyor. Yaka kısmından ipliği geçirmemle beraber ipin geçtiği yer yanarak genişliyor ve gömlek yanmaya başlıyor. Hemen su arıyorum , bulamıyorum ve gömleği yanar halde kuyuya atıyorum . Kuyuda da yanma devam ediyor ve hatta doğalgaz gibi bir şey de yanmaya başlıyor. Eşime hemen su getir diyorum ve bir bidon suyu kuyuya döküyorum ve ateş kısmen sönüyor.
İkinci perdede yollar derin kuyularla dolu ve kuyuların arasından geçerken düşme yaşanırsa hiç şans yok .

15 Ocak 2018

Eiffel Kulesi giriş bileti 16,00€ ücret ödenerek alınabiliyor ve büyük asansörlerle ikinci kata çıkılıyor. İkinci kat aşağıdan alçak görünse de bütün Paris'in panoramik görülebildiği bir yer.

07 Ocak 2018

Yılın ilk aylarında Münir Özkul ve Aydın Boysan hayatını kaybetti. Canan Karatay yine onu yapmayın bunu yapmayın diyor.
Arif V216 vizyona girdi.

01 Ocak 2018

"2018 Geliyor" derken geldi çattı. Bu yıl bütün dünyada kutlamalar varken ülkemizde yasaklarla karşılandı. Gündem iran'da meydana gelen gösteriler ve iç siyaset çekişmeleri ile devam ediyor.